Listopad 2017

109 způsobů, jak ochránit srdce

28. listopadu 2017 v 18:06 | *Mona |  Recenze
Autor: Joseph C. Piscatela a Barry A. Franklin, Ph.D.
Nakladatelství: Anag, 2016
Počet stran: 406
Vazba: měkkáKniha popisuje jak se vyvarovat srdečním nemocem.
Jak zvládnout každodenní stres, vysvětluje co to vlastně jíme. Je tam hezky udělaná kapitolka o cvičení. Další je například o lécích..
Všechno je tam krásně vysvětlené, nemůžu se přestat divit, tohle byla moje první odbornější kniha a kloubouk dolů! Mě, jako jedné z mnoha, která má s tímto problém, kniha udělala obrovskou radost! Co nejdříve objednám další a daruji jako dárek někomu, kdo to potřebuje a o knize neví.
Kniha taky obsahuje různé tabulky, jak už o cholesterolu, tak i potraviny s nízkým či vysokým počtem sacharidů.
A holky, máte tam i vysvětleno co to je yoyo efekt! Pokud to někdo neví.
Moc jsem se o knize nerozepsala, protože se dá říct, že nemá žádný "děj", ale nadruhou stranu je úžasně napsána, krásně vypadá! No nemilujte tu knihu prostě.
Za mě? 4.5/5*♥

Boj

3. listopadu 2017 v 18:14 | *Mona |  Téma týdne
Vítám vás všechny zpátky po dlouhé době na mém blogu!
Chtěla bych se vám omluvit, ale přece jen jsem na intru, na střední.. Nemám tolik času jako o víkendu.
Tentorkát to bohužel nebude článek o spolupráci či o recenzi (která bude snad ale brzy:))
Máme tu další téma týdne! BOJ!

Co si pod pojmem "boj" představíme?
Rvačku někde v hospodě, či mezi kamarády kvůli dívce?
Nebo snad boj sám se sebou?
V tomhle článku vám odpovím na otázku č.2.

Každý z nás s něčím bojuje. Ať už se známkami, se školou, se strachem..
Myslím že boj se známkami zná každý z nás.. Ať už jsme na základní, střední či vysoké škole..

Známky tu byly a známky tu vždy budou. Znáte pocit, když se učíte celé dny na předmět, ze kterého budete další hodinu psát, šprtáte se dny a hodiny a nakonec se pak divíte že jste dostali třeba 4? A pak j tu druhuá strana mince.. Kdy se na test všestranně vykašlete a nakonec dostanete třeba 1 či 2? Ten pocit moc dobře znám. Bohužel na to, proč to tak je, to vám nedokážu povědět, na to odpověď nemá nikdo..

Boj školou?
Jak už jsem psala, mohou to být známky, ale mám na mysli něco trochu jiného..
Co strach z učitelů? Měli jste někdy pocit, že jsou na vás zasedlí? Nebo dokonce že vás šikanují? I to je možné a patří do této skupiny.
Nebo strach ze špolužáků - šikana či kyberšikana. I to se často stává. Můžete být odlišní barvou, financemi, vzhledem, inteligencí, povahou a vším možným a možná jste právě VY obětí šikany! Bohužel znám takové lidi, kteří jsou šikanováni ze strany učitelů i žáků, tak se s tím nemají komu svěřit.. Pokud znáte takové lidi.. Pomozte jim v nouzi, buď vy, nebo se obraťte na různé linky s tímto zaměřením.. tací lidé se bez vaši pomoci rozhodnout se vším skoncovat.. Dolů vám dám odkaz na video, které by si měl každý z nás pustit alespoň jednou v životě a zamyslet se, protože pokud jen přihlížíte co se děje ostatním.. i vy se na šikaně podílíte..

Boj se sebou?
Někdo bojuje s pocity, ať už dobrými či špatnými.. Každý si musí říct, do které z této skupiny patří a zamyslet se nad svými klady a zápory, nebojte. Ujišťuju vás, že ani jeden z vás není dokonalý. Každý má své chyby a dobré stránky.
Bohužel to, že každý má chyby si neuvědomuje každý z nás ...

KOUKNĚTE SE!